Projekty

Czas na własną firmę

Celem głównym projektu jest wzrost poziomu samozatrudnienia poprzez utworzenie nowych mikroprzedsiębiorstw, w grupie 80 osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących w wieku 30 lat i więcej, zamieszkujących woj. podkarpackie, do dnia 31.03.2022 r.

Rekrutacja

 
Warunkiem przystąpienia do projektu jest wypełnienie przez Kandydata dokumentów rekrutacyjnych i dostarczenie ich osobiście do Biura projektu lub przesłanie ich pocztą bądź kurierem na adres Biura projektu  w wyznaczonym przez Beneficjenta terminie naboru.
 
Obowiązujące dokumenty rekrutacyjne (w tym Regulamin,  formularz rekrutacyjny, oświadczenia/ załączniki) zostały  udostępnione w zakładce  „ Do pobrania” oraz  są dostępne w Biurze Projektu.
 
Nabór formularzy rekrutacyjnych może zostać zamknięty w przypadku zebrania 135 zgłoszeń (tj. 150% założonej liczby miejsc w projekcie), umożliwiających wyłonienie Uczestników projektu,  zgodnie ze strukturą grupy docelowej projektu, wskazaną w  §  3, ust. 2. Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie. Decyzja w tym zakresie należy do Beneficjenta i zostanie umieszczona na stronie internetowej Beneficjenta oraz w Biurze Projektu.
 
W przypadku trudności z pozyskaniem założonej liczby Uczestników Projektu zostaną zintensyfikowane działania związane z pozyskaniem kolejnych. W sytuacji braku wystarczającej liczby Kandydatów na Uczestników projektu Beneficjent zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu rekrutacji. W przypadku  niezakwalifikowania wystarczającej liczby osób bądź wycofania się któregoś z Uczestników, w razie konieczności, przeprowadzony zostanie dodatkowy nabór Uczestników projektu. Decyzje w tym zakresie nalezą do Beneficjenta i każdorazowo zostaną umieszczone na stronie internetowej Beneficjenta oraz w Biurze Projektu.
 
Beneficjent projektu zastrzega, iż wypełnienie i złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z przyjęciem do projektu.
 
 
OCENA FORMULARZY REKRUTACYJNYCH SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:
 
I Etap - WERYFIKACJA FORMALNA FORMULARZY REKRUTACYJNYCH
 
Ocena formalna złożonych dokumentów rekrutacyjnych prowadzona będzie w oparciu  o Kartę oceny formalnej formularza rekrutacyjnego Kandydata do projektu. Przynależność do grupy docelowej tj. spełnienie kryteriów  kwalifikacyjnych do projektu zgodnie z § 3 ust. 1 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, weryfikowana będzie przez Komisję Rekrutacyjną na zasadzie „spełnia-nie spełnia”, na podstawie Formularza rekrutacyjnego  oraz załączonych  przez Kandydata oświadczeń/zaświadczeń.

PUNKTY PREMIUJĄCE za przynależność do grupy docelowej otrzymują (max 18 pkt.):
- osoby w wieku 50 lat i powyżej – 4 pkt,
- osoby długotrwale bezrobotne- 4 pkt,
- osoby  z niepełnosprawnościami- 4 pkt,
- osoby  o niskich kwalifikacjach- 3 pkt,
- Kobiety- 3 pkt.
 
Dokumenty rekrutacyjne prawidłowe pod względem formalnym zostaną przekazane
do II etapu- oceny merytorycznej.
 
II Etap - OCENA MERYTORYCZNA FORMULARZY REKRUTACYNYCH (opis  planowanej  działalności gospodarczej)
 
Oceny Formularzy rekrutacyjnych dokona dwóch niezależnych członków Komisji Rekrutacyjnej. Ocena formularza rekrutacyjnego będzie średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch członków Komisji Rekrutacyjnej. W przypadku rozbieżności między dwoma oceniającymi sięgająca 25 pkt. i więcej wiążącą będzie trzecia ocena Formularza rekrutacyjnego. Uzasadnienie dla przyznanej oceny - min.10 zdań.
 
Ocena merytoryczna informacji o planowanej działalności gospodarczej zawartej w formularzy rekrutacyjnym będzie dokonywana w oparciu o następujące kryteria punktowe:
pomysł na Działalność Gospodarczą (0 – 9 pkt.)
zakres planowanej inwestycji (0 - 10 pkt.)
zgodność wykształcenia i doświadczenia z przedsięwzięciem (0 - 8 pkt.)
zasoby konieczne do uruchomienia działalności gospodarczej oraz stopień przygotowania inwestycji do realizacji (0 - 4 pkt.)
charakterystyka klientów (0 - 6 pkt.)
konkurencja (0 - 5 pkt.)
 
110 osób o najwyższej liczbie punktów weźmie udział w III Etapie oceny tj.  rozmowie z doradcą zawodowym.
 
III etap- ROZMOWA KANDYDATA/KANDYATKI Z DORADCĄ ZAWODOWYM (weryfikacja indywidualnych predyspozycji do założenia i prowadzenia  działalności gospodarczej, w  tym badanie przy pomocy testu np. kwestionariusza uzdolnień przedsiębiorczych).
 
Celem rozmowy z Doradcą zawodowym jest określenie indywidualnych predyspozycji Kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Doradca zawodowy przeprowadzi rozmowę oraz badanie predyspozycji  przy użyciu testu predyspozycji przedsiębiorczych (np. kwestionariusza uzdolnień przedsiębiorczych).
Łączna ocena punktowa przyznawana Kandydatowi przez doradcę zawodowego jest sumą ocen cząstkowych i obejmuje:
Ocena następujących obszarów:
-  samodzielność- 5 pkt.
- przedsiębiorczość -10 pkt.
- odpowiedzialność -5 pkt.
- umiejętność planowania i analitycznego myślenia- 5 pkt.
- motywacja- 5 pkt.
Test  predyspozycji przedsiębiorczych -10 pkt.


Maksymalna liczba punktów ogółem możliwych do zdobycia w trakcie procesu rekrutacji  wynosi 100 pkt., z czego maksymalna liczba punktów z oceny:
Formularza rekrutacyjnego (punkty premiujące)j -18 pkt.
Formularza rekrutacyjnego za opis  planowanej  działalności gospodarczej - 42 pkt.
Rozmowy z Doradcą Zawodowym - 40 pkt.
 
Minimalna liczba punktów kwalifikujących Kandydata do projektu wynosi nie mniej
niż 50 % pkt. (50 pkt.)
możliwych do zdobycia. W tym  min 26. pkt. za ocenę merytoryczną (opis planowanej działalności zawarty w formularzu rekrutacyjnym) oraz min. 24 pkt. za rozmowę z doradcą zawodowym weryfikującym predyspozycje do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej).
 
Rekrutacja prowadzona będzie z zachowaniem zasad równych szans i niedyskryminacji: Uczestnicy Projektu zostaną wybrani w sposób niedyskryminujący ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, status społeczny i inne czynniki różnicujące. Wnioskodawca zapewnia transparentność wyboru Uczestników Projektu poprzez obiektywne i merytoryczne kryteria  rekrutacji.

Kandydaci do udziału w projekcie zostaną pisemnie powiadomieni o wynikach rekrutacji: pocztą tradycyjną lub  pocztą elektroniczną  oraz poprzez umieszczenie na stronie internetowej listy osób zakwalifikowanych  do udziału w projekcie, listy rezerwowej  oraz listy osób niezakwalifikowanych.
 
Kandydaci do projektu są zobowiązani do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi ww. zasad rekrutacji zawartymi w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Czas na własną firmę”.
 
Ostatecznie do projektu zostanie zakwalifikowanych 90 osób.